Pro lepší fungování obchodu používáme cookies. Prohlížením webu dáváte souhlas k jejich použití.

Avokádový olej Nobilis Tilia

Účinky:

regeneruje suchou a citlivou pleť, hydratuje, vytváří na pokožce a vlasech ochranný film, má vysoký obsah omega-3 mastných kyselin, sterolů, vitamínu A, B, D, E

Více detailů

109 Kč

  • 20 ml
  • 100 ml

Více informací

Avokádový rostlinný olej Nobilis Tilia CPK
(20ml a 100ml balení)

 

Složení (INCI): Persea americana

Poznámka: Lisovaný za studena / jedlý jednodruhový

Avokádový olej se vyznačuje výraznými regeneračními účinky. Vhodný k ošetřování pokožky po menopauze. Obsahuje velké množství vitamínů A, B, E, D a sterolů (až 10 %), díky nimž urychluje hojení poškozené pokožky a má vysoce regenerační účinky. Možno využít též při léčbě artritických bolestí.

Z důvodu zelené barvy a typickému aroma se avokádový olej nehodí jako masážní olej k samostatnému použití, ale je často přidáván do kompozic masážních olejů, udržuje pokožku vláčnou a hebkou. Avokádový olej může nahradit senzitivizující oleje u přecitlivělé pokožky.

Avokádový olej je bohatým zdrojem lecitinu, který vytvoří na vlasech a pokožce ochrannou vrstvu, která chrání před vysoušením. Vysoký obsah sterolů zvláčňuje pokožku a má hydratační vlastnosti.

Avokádový rostlinný olej je jedlý a je vhodným doplňkem stravy.

Díky vyváženému poměru omega-3 a omega-6 mastných kyselin je avokádový olej silným antioxidantem.

Má vysoký obsah omega-3 mastných kyselin a mononenasycených tuků, zejména kyseliny olejové. 

Bližší informace o vnitřním užití avokádového oleje, a tedy jeho zdravotních benefitů, nemůžou být kvůli přísné  legislativě a nařízení Evropské komise sděleny.

Průměrné výživové hodnoty ve 100 g:
Energie: 3820 kJ / 929 kcal; Tuky 100 g, z toho Nasycené mastné kyseliny: 16,5 g, Mononenasycené: olejová 66,9 g, Polynenasycené: 10,5 g z toho linolová (omega-6) 9,8 g, linolenová (omega-3) 0,7 g, Steroly (jako sitosterol): 375 mg, Bílkoviny: 0 g, Sacharidy: 0 g, Soli: 0 g.

22 dalších produktů ve stejné kategorii: